Úvod / Články / ROBOTICKÉ VYSAVAČE DOLPHIN A JEJICH HISTORIE

ROBOTICKÉ VYSAVAČE DOLPHIN A JEJICH HISTORIE

18. 9. 2022

Užívat si bazén v létě,  bez nutnosti vysávat a čistit stěny bazénu ? Není to nemožné…! Na trhu existuje velké množství ručních, poloautomatických i robotických vysavačů. Pokud chcete mít s údržbou kolem bazénu co nejméně starostí, doporučíme Vám robotické vysavače. A nastává otázka, jak vybrat správného parťáka, který čištění odedře za vás?

Robotické vysavače začínají být velmi oblíbenými společníky k bazénu. Velkou výhodou je samostatný sběrný koš robota, a vlastní pohon. Nemusíte tak pracně napojovat vysavač na bazénovou filtraci, jako tomu bývá u ručních nebo poloautomatických vysavačů. Při nákupu robotického vysavače je dobré zvolit vlastnosti, které by měl pro Vás robot mít.

Dnešní robotické vysavače toho umí opravdu hodně, předpokládáme, že už máte své vlastní zkušenosti s domácími robotickými vysavači na podlahu, nebo okna. Ti roboti, kteří jsou určení pro práci pod vodou, mají o něco větší konstrukci. Robotické vysavače pro bazény čistí dno, stěny, vodní linku a dokáží se ovládat pomocí chytrého mobilu nebo mají nastavitelné čistící cykly. S každou další vlastností však výrazně stoupá nejen přidaná hodnota, ale také cena robota.

Níže Vám nabídnu zúžený výběr robotů od výrobce Maytronics, který je nabízí pod značkou Dolphin. Proč zrovna Dolphin? Je to velmi prosté. Za svou bazénářskou praxi jsme se naučili, že nemá smysl ušetřit pár tisícovek na stroji, který pořizujete na minimálně 5 a více let. Vzhledem k pořizovací ceně bazénových robotů, si myslím, že by nikdo nechtěl takový vysavač pořizovat co 2 roky, nebo s ním lítat do servisu. Dolphin prostě funguje, je postaven z kvalitních součástek, a software je skvěle doladěný. Proto u nás lze pořídit pouze tyto roboty.

Historie značky Dolphin:

Související obrázekNa začátek se pojďme podívat kdo tyto roboty vyrábí a jakou v tom mají praxi. Robotické vysavače Dolphin vyrábí společnost Maytronics LTD, která vznikla v roce  1983 poté, co v roce 1982 Peter Raschem, robotický inženýr z Jižní Afriky, vynalezl první robotický vysavač. V roce 1983 se tyto vysavače jmenovali jednoduše Dolphin a Dolphin Plus.

Modernější stroje představila firma Maytronics až v letech 1992 – 1995, kdy předvedla modely Dolphin 2001 a 3001, které se začaly hojně využívat v komerčních bazénech.
Léta 1995 byly pro Dolphin velmi klíčové a to z důvodu představení prvního robota, který v sobě nesl vlastní diagnostický software. Z robotických vysavačů se pomalu stávaly chytřejší stroje, tím se docílilo lepšího vysávání za efektivnější časy.

Modelová řada z let 1997 a to Dolphin 2002 a 3002, měla jako první duální motory, jeden na pohyb stroje a druhý na sací výkon, k tomu přidali i první dálkové ovládání.
Mezinárodní standart kvality ISO 9001 získává Maytronics v roce 2001.
Po té následovaly legendy vysavačů jako Dolphin Magic, Dolphin Galaxy. Unikátní otočný systém vysavačů nebo patentované čistící kartáče a takto vlastně pokračují až dodnes.

Může se nám to zdát jako sci-fi, že robotické vysavače do bazénu mají takovouto historii a jsou takto důmyslnými stroji, jenže ve světě, především v Austrálii se jedná o stroj, který tam má každý majitel bazénu. A teď mě prosím berte s nadsázkou – Vypadá to tam, jako když vjedete na českou D1, která je téměř plná našich tuzemských aut. Ne nadarmo mají Australané plno autorizovaných servisů pro vysavače Dolphin.

A teď k námi doporučeným modelům….

DOLPHIN GALAXY

Dolphin Galaxy je jednoduchý robotický vysavač o motorovém výkonu 17m3/hod. Tento vysavač čistí pouze dno a umí se postavit do rohu dna bazénu.

Jedná se o skvělý poměr cena, kvalita – využití. Doporučujeme jej do bazénu s nepravidelnými tvary. Filtr je vyrobený z textilie a doba čištění trvá 3 hodiny. Nelze zde nastavit dobu čištění, funguje na jednoduchém principu zapnu/vypnu.

DOLPHIN SUPREME M400

Tento model je vybavený motorem o výkonu 17m3/hod, robot čistí dno i stěny bazénu. Jedná se o velmi vybavený model s perfektní jemnou filtrační vložkou, která spolehlivě zachytí jemné nečistoty. Vysavač je také vybavený kabelem Swivel, který zabraňuje překrucování kabelu, gyroskopem, softwarem Cleaver Clean, aktivním kartáčem a má možnost dálkového ovládání pomocí chytrého mobilu.

Vysavač se v bazénu pohybuje ideální rychlostí, která tolik nerozviřuje nečistoty na dně, a tak je spolehlivěji zachytí ve filtrační vložce.

DOLPHIN E20

Jedná se o model, který byl představený světu cca v roce 2017 a započal tak éru nových moderních vizáží a za mě tedy hesla „v jednoduchosti je síla“.  Má sice slabší motor a to s výkonem 15m3/hod, za to ale velký filtrační koš s klapkou pro rychlý odtok vody, díky tomu je manipulace s robotem lehčí i pro ženy.

Vysavač má celkově nižší váhu než starší kousky a je vybaven jen jedním aktivním kartáčem. Také je vybavený kabelem Swivel proti překroucení, funkcí Cleaver Clean, umí čistit dno i stěny bazénu. Za mě velmi povedený model, poměr cena a funkce. Pokud chcete mít všechny funkce na dno, stěnu a vodní linku, ale nepotřebujete, aby to vysavač zvládnul během hodiny, určitě sáhněte po tomto modelu.

DOLPHIN S200

Dolphin S200 je vybavenější E20, s větším motorem o výkonu 17m3/hod. S dvěma aktivními kartáči, kabelem Swivel, funkcí Cleaver Clean. Vysavač čistí dno, stěny i vodní linku.

A právě v čištění vodní linky je tento vysavač inovativní. Na fotografii si můžete povšimnout boční trysky, ze které po dobu čištění linky vytlačuje vodu a tak se může pohybovat do strany a zároveň se udrží na vodní lince.

S200 má ještě většího sourozence, nese označení S300i. Je navíc dovybavený možností dálkového ovládání, má inteligentní trafo s možností odloženého startu a duální filtrační koš.

Protože je u našich bazénů konstrukce (NO WATTER LINE), na které se netvoří vodní linka, (je to jen u bazénu Superior a Superior LT), tak S200 a S300i nevyužijete na maximum, doporučím tento vysavač pro bazény jiné konstrukce.

V případě, že by jste měli o nějaký z vysavačů zájem, lze je zakoupit na našem eshopu: E-SHOP bazenyznerezu.cz

René Strnadel – Manažer prodeje, prokurista společnosti.

Zaručená kvalita od Superiorsteel

Špičková technická kvalita a užitná hodnota nerezových bazénů Superior Steel ® jsou významné složky naší firemní DNA
15
let zkušeností
150+
realizací
10
let záruka na nerezový bazén
Prohlídnout modely