Úvod / Články / NAŠE ROLETOVÉ SYSTÉMY COVEROLL, FUNKČNOST A KVALITA!

NAŠE ROLETOVÉ SYSTÉMY COVEROLL, FUNKČNOST A KVALITA!

18. 9. 2022

V roce 2022 jsme uvedli na trh vlastní roletové systémy COVEROLL, které fungují s inteligentním bezdrátovým systémem. Tyto roletové systémy instalujeme ve všech bazénech s pod-hladinovou, nebo nad-hladinovou roletou od téhož výrobního roku.

Pojďme se společně podívat na to, jaké tyto motory mají vlastnosti, a jak vypadají.

MOTOR:

Motor je základ, musí fungovat a mít dost síly…

Prvotně bychom rádi zmínili velikost a sílu motoru. Motor není zbytečně zmenšený a všechny mechanické součástky jsou z kalené oceli. Díky silné elekronice, dokáže motor COVEROLL otáčet silou až 500 Nm. Lze tento motorový systém nainstalovat až na 20m bazén.

Motor je dvourychlostní, kdy se druhá rychlost aktivuje dle nastavených koncových poloh. V poměru 1:4 (tzn: 1/4 délky rolety pomalý chod a 3/4 délky rolety rychlý). Kotvení motoru je kyvné přes nerezový čep.

Motory rozlišujeme do dvou kategorií:

 1. PODHLADINU: 
  Krytí: IP68
  Napětí: 24V
  Točivý moment: max.500Nm
  Plyn proti vlhkosti: ANO (2bar)
  Počet rychlostí: 2
 2. NADHLADINU: 
  Krytí: IPX5
  Napětí: 24V
  Točivý moment: max.200Nm
  Plyn proti vlhkosti: ANO (1bar)
  Počet rychlostí: 1

Coverol motor

NÁVINOVÁ TRUBKA:

Opustili jsme přežitý hliník a používáme pouze nerez. Mohlo by se zdát, že to zbytečně ztěžuje práci motoru, kvůli větší váze oproti hliníku, ale nesmí se zapomínat na fyzikální vlastnosti a to už může být větší problém. U velkých bazénů je hliníková trubka nestabilní a může podléhat korozi. Lakování nestačí. Proto jsme od hliníku opustili, přešli na nerez a zvětšili průměr hřídele. Díky tomu je motor při navíjení stabilní, může svůj chod rychle zastavit a znovu rozjet (STOP and GO funkce) a nedochází ke zbytečnému přetěžování převodovky a elektro-motoru.  Poměr výkon/konstrukce musí být zachován.

ELEKTRONIKA:

Motory jsou poháněné 24V systémem, je zde inteligentní přepínání pravé a levé instalace bez nutnosti přehazování kabelů na svorkovnicích, a konečné učení koncových poloh se provádí přímo u bazénu pomocí dálkového ovladače. To má výhodu zejména při každoroční údržbě, není zapotřebí mít vedle sebe druhou osobu, která vám hlásí, kde se roleta zrovna nachází. Poslední upgrade je propojení přes inteligenci a ovládání pomocí mobilní aplikace. Neskutečně to zlepšuje uživatelský komfort a drží krok s dobou.

Uvedeme příklad, v aplikaci je možnost automatizovaných scén. Uložíte si například noční koupání a bazén po kliknutí na jedno tlačítko v mobilu navine roletu do boxu, následně se zapnou světla a pokud je instalována i atrakce, spustí se například hydro-masáž. Na jeden klik se dá vše zavřít a vypnout.

Elektronika je uzavřená bez přiznaných ovládacích tlačítek.

ZAKRÝVACÍ PLOVOUCÍ LAMELY:

Lamely nabízíme pouze nejvyšší jakosti a to polykarbonátové. Na výběr máme z 6 druhů barev a 2 typů provedení.
1. typ s otevřenou komorou zámku
2. typ s uzavřenou komorou zámku – zde nejde vidět ani po letech nějaké smítko.

Vždy se dá vybrat z podkladu transparentního nebo tmavého se solární funkcí.

Zaručená kvalita od Superiorsteel

Špičková technická kvalita a užitná hodnota nerezových bazénů Superior Steel ® jsou významné složky naší firemní DNA
15
let zkušeností
150+
realizací
10
let záruka na nerezový bazén
Prohlídnout modely