Klientská zóna
Úvod / Články / VÝHODY NEREZOVÉHO BAZÉNU – 1/2 ÚDRŽBA, ŽIVOTNOST

VÝHODY NEREZOVÉHO BAZÉNU – 1/2 ÚDRŽBA, ŽIVOTNOST

18. 9. 2022

Rozdílů mezi plastovým a nerezovým bazénem je spousta. Pojďme se prvně podívat na jeden velký, a to údržba a funkčnost i po letech provozu.

Každý bazén, který je nový, vypadá krásně a je radost se v něm koupat každé léto. Problémy mohou přijít mnohem později, kdy bazén začíná stárnout. Problémy začínají přicházet po 10-ti a více letech.

 

Existuje spousta kvalitních plastových, fóliových i dlážděných bazénů, které můžou dobře sloužit dlouhé roky. Konec životnosti těchto bazénů, může přijít mnohem dřív než po několika letech a to například kvůli nevhodné údržby, nevhodným umístěním, a zpravidla pak špatnou stavební činností při instalaci. I když se o takový bazén budete dobře starat, nemusí to jeho životnost prodloužit. Vždy je to o výběru materiálu, chemie, technologie. No prostě to do sebe musí dobře zapadat.

Ukázky starých bazénů:

Fólie:

Zdroj: fotogalerie firmy Superior Steel, s.r.o.

Plast: 

Zdroj: google.cz/starý plastový bazén

Obklady: 

Zdroj: fotogalerie firmy Superior Steel, s.r.o.

Příčinou bílých čar u plastového bazénu je, že barvivo obsažené v plastových částicích degradovalo. Může za to sluníčko, příliš mnoho chemických prostředků nebo nekvalitní chlorové přípravky. Takový konec bohužel čeká každý plastový i fóliový bazén. Akorát se to nedá přesně stanovit. Dnešní materiály jsou více kvalitnější, než materiály používané v letech minulých. Proto lze předpokládat, že čím mladší bazén z plastu nebo fólie je, tím déle může fungovat.
Následnou nechtěnou vlastností plastového bazénu je křehnutí a rozpad plastových částic. Dochází tím k rozpadu a porušení vodotěsnosti, což přináší únik vody z bazénu. Tohle lze nějakou dobu opravovat a udržet tak bazén při životě i následnou sezónu.

Bohužel, zub času si svou cenu na plastovém bazénu vezme. Můžete použít různé množství čistících prostředků, ale bazén už krásný nebude. Bílé fleky zůstanou a musíte se smířit buď to s tímto vzhledem, nebo bazén předělat a celou konstrukci vyměnit nebo „přelepit“.

 

Pojďme se podívat, jak může vypadat nerezový bazén, po zimně:

 

Zdroj: servisní fotogalerie firmy Superior Steel

Na obrázku vidíte nerezovou stěnu bazénu s nerezovým světlem. Všimněte si černých čar po vodní hladině i silně zaschlých řas., které negativně působí na nerezovou ocel, tím šedne a černá. Bazén na tomto obrázku je starý 10 let.

Po jarním zásahu a vyčištění vypadá takto:

Zdroj: servisní fotogalerie firmy Superior Steel

Na nerezovou ocel existuje nepřeberné množství čistících prostředků a mechanických pomůcek, které dokážou nerez krásně vyčistit. Bazén tak vypadá krásně i když by tomu před tím nikdo moc nevěřil. Naše bazény lze každoročně čistit mycími prostředky na nerez, přebrušovat i pasivovat. Černé linky i zaschlé řasy jdou dobře vyčistit a jakékoliv škrábance mechanicky přebrousit.

Nerezový bazén má dlouhodobou životnost a extrémní mechanickou pevnost. Díky samotné konstrukci a detailním postupům výroby, se lze spolehnout na to, že investice do takového bazénu neztrácí na hodnotě. Vám i celé vaší rodině to zvýší užitnou hodnotu zahrady a udělá léto zajímavější.

Zaručená kvalita od Superiorsteel

Netus ornare odio quis a, nec. Ullamcorper purus tempus proin ante fringilla eget ut ac, id. Sed sem proin montes, fermentum facilisis purus.
13
let zkušeností
150+
realizací
10
let zátuky
Prohlídnout modely